Instrukcja obsługi

Przedstawiamy Państwu zasady korzystania z serwisu Biuletynu Informacji Publicznej Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.


Serwis został stworzony w oparciu o wymogi Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. Nr 10 poz. 68).


Do nawigacji po serwisie służą następujące narzędzia:


1.    Menu przedmiotowe w postaci rozwijanego elementu dostępnego po kliknięciu w ikonę trzech poziomych linii (tzw. ikona hamburger). Po kliknięciu w nazwę zakładki jej zawartość wyświetli się w środkowej części ekranu. Jeśli przy nazwie zakładki wyświetla się dodatkowo ikona strzałki skierowanej w dół oznacza to, że dana zakładka posiada dodatkowe podzakładki, które rozwiną się po kliknięciu w jej nazwę.

2.    Wyszukiwarka kontekstowa dostępna po kliknięciu w ikonę lupki w górnym obszarze serwisu. Po wpisaniu w polu wyszukiwania frazy (szukanego słowa lub słów)  należy kliknąć przycisk “szukaj”. Wyniki wyszukiwania wyświetlą się w postaci listy odnośników umożliwiających przejście do zakładki, w której znajduje się wyszukiwana fraza.

 

Artykuły publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej


Artykuły prezentowane są w zakładkach dostępnych w rozwijanym menu.  Artykuł posiada tytuł oraz treść. Dodatkowo, na każdej zakładce prezentowana jest  ścieżka dostępu w postaci linków do zakładek nadrzędnych oraz strony głównej.


Pod każdym artykułem wyświetlane są następujące informacje:


1.    Informacja o podmiocie udostępniającym informację
2.    Kontakt mailowy do osoby publikującej (pełen adres e-mail jest widoczny po najechaniu na niego kursorem myszy)
3.    Informacja o użytkowniku, który utworzył informację
4.    Informacja o użytkowniku, który opublikował informację
5.    Data utworzenia informacji
6.    Data publikacji informacji
7.    Powód zmiany w publikowanej informacji
8.    Przycisk “Wersje archiwalne tej strony” - kliknięcie w ten przycisk pozwala podejrzeć poprzednie wersje informacji (link “podgląd wersji”).   

 

W stopce Biuletynu Informacji Publicznej zawarte są informacje o adresie spółki Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A., dane teleadresowe Spółki, godziny pracy oraz dane rejestrowe Spółki.


W stopce znajduje się logotyp BIP. Po kliknięciu w logotyp w nowej karcie przeglądarki otworzona zostanie strona https://www.gov.pl/web/bip


W stopce znajduje się link do zakładki z informacjami o redaktorach serwisu (osobach tworzących i publikujących informacje) oraz link do Deklaracji dostępności.

WCAG
Biuletyn Informacji Publicznej został stworzony zgodnie ze standardami WCAG  w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści.


Serwis umożliwia zmianę rozmiaru czcionki za pomocą kliknięcia w ikonę A+ A- oraz zmianę kontrastu za pomocą kliknięcia w okrągłą biało-szarą lub biało-czarną ikonę w górnym obszarze serwisu.

 

 

Podmiot udostępniający informację:
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
Kontakt do osoby publikującej:
gie...@lw.com.pl
Opublikowane przez:
Magdalena Szewczyk
Data publikacji:
28 czerwca 2023 08:43
Utworzono przez:
Magdalena Szewczyk
Data utworzenia:
28 czerwca 2023 08:40
Powód zmiany:
-
Wersje archiwalne tej strony
 • Podmiot udostępniający informację:
  Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
  Kontakt do osoby publikującej:
  gie...@lw.com.pl
  Opublikowane przez:
  Magdalena Szewczyk
  Data publikacji:
  28 czerwca 2023 08:40
  Utworzono przez:
  Super Użytkownik
  Data utworzenia:
  23 marca 2023 09:44
  Powód zmiany:
  -